11 Şubat 2011 Cuma

Film İzlenimleri

Son zamanlarda izlediğim filmler hakkında bir kaç yorum paylaşmak istiyorum.İzlemeyenlere ön fikir olabilir diye düşünüyorum.

İnception (Başlangıç):Başrolünde Leonardo DiCaprio'nun oynadığı film aksiyon ve bilimkurgu severlerin kaçırmaması gereken son yılların kaliteli filmlerinden birtanesi diye düşünüyorum.
İzleyiciyi ekrana bağlayan bir akışı, aynı zamanda dramatik düşündürücü ve gizemli içeriğiyle benden tam not alan film,bir dönem Matrix'i severek izleyenlerin ilgisini mutlaka çekecektir.
Konusu hakkında bir kaç ipucu vermek gerekirse; Rüyalar reel yaşamı etkileyebilir yada tamamen değiştirebilirmi? İşte filmdeki başrol oyuncumuz Cobb(leonardo di Caprio) insanların rüyaları aracılığıyla zihnine giren ve fikirlerini çalan bir hırsızdır.Fakat bu iş yüzünden hayatı altüst olmuştur.Son bir görevi vardır ;rüyada fikir çalmak yerine hiç denenmeyen fikir yerleştirme projesi eğer bunu başarabilirse herşey farklı olabilir...
Aşk Sarhoşu(Love and other Drugs):Romantik komedi ve aynı zamanda dramatik sahneleriyle hoş ve izlenmeye değer bir film olduğunu düşünüyorum.En azından kişisel olarak zaman geçirmek için sıkılmadan izleyebildiğim bir film oldu.Filmdeki cesur sahneler epey konuşulsada erotizmden daha ziyade romantizmin ön planda olduğunu eklemeliyim.
Kısaca konusu:Jamie hiç aşık olmamış, son derece çapkın,yeni işinde başarılı olmaya çalışarak ailesine kendisini ispatlamaya çalışan genç bir adamdır. Hayatı aşktan yoksun günübirlik ilişkiler üzerine kuruludur.Birgün Maggie'le tanışır ve herşey değişir, aşk belkide daha fazlası onu beklemektedir.
Gelinler Savaşı(Bride Wars):Anne Hattaway ve Kate Hudson'ın başrollerini paylaştığı filmi vasatın altında buldum desem :( Dostluk konusu işlenmek istenmiş ama zayıf kalmış diyebilirim.Acımasızlk etmezsem zaman geçirmek için izlenebilir cinsten ama izlenmemesi kayıp olmaz.
Konusu:İki yakın arkadaş Liv ve Emma aynı gün evlenme teklifi alır.Ve ikisinide çocukluk hayali, plazada bir haziran günü evlenmektir.işte işler tamda burda karışır ve savaş başlar...
Prensesin uykusu:Bir Çağan ırmak yapımı olan filmi masalsı ve sevimli buldum diyebilirim.Evet bu film için başka tanımlayıcı bir cümle gelmiyor aklıma sevimli ve naif:)Belkide o izlenimi Çağlar Çorumlu'nun oynadığı sevimli karakter vermiş olabilir.İzlenilebilir bir film olmuş, çok başarılı diyemem belki ama Türkiye'de yeni yeni çekilmeye başlanan romantik film furyasının önünü kesmemek adına izlenilebilir diyelim:)
Konusu:Küçük bir kız uykuya dalar ve bütün olaylar bu durum üzerinden gelişir.Açıklamada gizemli oldu dimi:)
Sevgiler....

5 yorum:

mis gibi dedi ki...

Inception geçtiğimiz yıla damga vuran filmi oldu resmen. Ben tesadüfen gitmiş ilk çıktığı zaman. Bir tesadüf bu kadar mı etkiler beni :) Harika bir filmdi.

Love and other Drugs ise tam çerezlik bir film. Keyifli oldukça.

Diğer ikisini izleyemedim ne yazık ki. Ama önerilerinle hemen bakınacağım :)

Duygu dedi ki...

mis gbi:Kesinlikle canım,aynı fikirdeyiz.İnception gerçekten harika bir film.Diğer üçüde boş zaman doldurmak için izlenilebilir diyelim:))

M¥PriNcessS dedi ki...

Aşk sarhoşunu bende izledim üstelik evimize arkadaşlarımız gelmişti hep beraber güzel bir film izleyelim diye onu seçtik...allahım nekadar cok açık sahneler varmıs:) tabı yarısında oyun oynama bahanesiyle filmi kapattım...Valla Aşk sarhoşumu? Seks sarhoşumu film anlamadım :) devamını ise hiç merak etmiyorum..Anne Hathaway beni çok şaşırttı :))

Başlangıç filmide izlemiş biri olarak hemen yorum yapayım çok beğenmenize şaşırdım doğrusu..Biri kıçından senaryo uydurmus resmen :) saçmasapan bir filmdi bana göre :)

Sevgiler :)

Duygu dedi ki...

Myprincess: :)Doğrudur tatlım aşk sarhoşu pek topluca izlenicek bir film değil:)Yanlış bir tercih olmuş.Filmi sadece erotik sahneleriyle değerlendirmedim ben doğrusu,genel ve kişisel değerlendirmem olumlu oldu benim:)
İnception'a gelirsek 8 kez oscar'a aday gösterilmiş ve genel olarak çok beğeni toplamış bir film.genel olarak kurgusu,konusu ve efektleriyle çok başarılıydı.Ama tabi zevkler tartışılmaz denir ya,bilimkurgu sevmeyen kişilerin ilgisini çekmeyebilir.
son olarak eklemek isterimki görüşünü belirtmekte sonuna kadar özgürsün fakat insanların beğenilerine biraz daha ılımlı olman(kıçından uydurmuş ve saçmasapan tabiri için) benim nacizane tavsiyem olsun.Lütfen yanlış anlama.
Sevgiler....

M¥PriNcessS dedi ki...

:)) tabıri caizse canım...